Pomeranian Boo kategorisinde 30 ilan bulundu.
 • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Pomeranian Boo

Küçük ırklı köpeklerin, şehir hayatında büyük ırklardan daha çok tercih edilmeye başladığı ve ev içindeki yaşama daha uygun oldukları elbette doğru. Buna ek olarak küçük ırklı dostlarımızın genetik bazı özelliklerinden, örneğin; yağ tabakalarındaki incelikten dolayı hipotermi benzeri aşırı düzeylerde üşüme sonucu ortaya çıkan rahatsızlıklara daha yatkın olmaları gibi, bizlerle birlikte sıcak evlerimizin içinde yaşamlarını sürdürmeleri onlar için de çok daha iyidir. Küçük ırka mensup bir köpek sahipleneceksiniz onların hareketli yaşam tarzına kendinizi hazırlamalısınız. Elbette bu hareketli yaşam tarzının bazı getirileri daha vardır; sık sık acıkıp sık sık beslenmeye ihtiyaç duyarlar bu döngü dolayısıyla metabolizmaları da daha hızlı çalışır ve dolayısıyla daha çok yürüyüşe ihtiyaç duyarlar.

Eğer küçük ırka mensup bir köpek sahiplenecekseniz onlara gerekli özeni ve bakımı gösterecek vaktiniz olduğunuzdan emin olmalısınız; bu kural tüm köpek ırkları ve tüm evcil hayvanlar için geçerlidir ancak küçük ırk köpekler diğerlerine kıyasla biraz daha fazla bakım ve özen isterler.

Boo Pomeranian neredeyse en meşhur küçük köpek ırklarından biridir. Ünü günümüzden 135 yıl öncesine dayanır; Kraliçe Victoria, İtalya’nın Floransa bölgesine yaptığı bir seyahatinde bu küçük tatlı köpekle karşılaşır ve onu yanına alıp İngiltere’ye getirir böylece bu ırk Kraliçe Victoria’nın köpeği olarak ünlenir. 2022 yılından 135 yıl önce yaşamış ve birçoğumuzdan ünlü küçük dostumuzu tanımıyor olmanız normal çünkü o zamanlar şimdi olduğundan neredeyse 5 kat daha kilolu olan bu köpek İngiltere’de zaman içinde değişikliğe uğrar ve günümüzdeki kilosuna gelir. Kraliçe Victoria’nın köpeğinden bihaber olsanız da birkaç yıl önce 2019 yılında aramızdan ayrılan sosyal medyada özellikle Facebook ve Instagram’da birçoğumuzdan çok ve ortalamanın üzerinde olarak nitelendirilebilecek takipçi sayısına sahip olan “Boo the Pomeranian”  adlı köpeği duymuş olabilirsiniz.

Boo olarak adlandırılan bu Pomeranian cinsi küçük dostumuzun sahip olduğu ün bununla da bitmez, tatlılığı dünyaca da kanıtlanmıştır ve 2020 yılında dünyanın en tatlı köpeği seçilmiştir. Bu köpek o kadar meşhur olmuştur ki ırkın adına “Boo” onunla eklenmiştir çünkü normalde ırkın adı sadece Pomeranian’dır; bu ismi Almanya’nın Pomerania eyaletinden gelir. Günümüzde pek çok farklı adı vardır; Pompom, Boo köpek veya Pom olarak da tanınırlar. Bir hayli meşhur olan boo köpeklerin talepleri çoktur bu sebeple eğer belli bir ücret karşılığında bu küçük dostumuzu sahiplenmek istiyorsanız pomeranian boo satılık başlığı altında pek çok ilan göreceksiniz. Ortalama ağırlıkları 1 ile 4 kg arasında değişen

Pomeranian ırkı bu köpeklerin boyları da 18 cm ve 30 cm arasında değişmektedir. Bu küçük dostumuzun yaşam süresi 13 yıldan 16 yıla kadar değişiklik göstermektedir. Oyun oynamayı seven, neşeli, enerjik bir karaktere sahip olan bu ırk kendilerini sevdirmek için deyim yerindeyse ellerinden geleni yaparlar ve sahibi olarak gördükleri kişilere karşı yoğun ilgi gösterirler. Pomeranian ırkı köpeğinizin tanımadığı bir dostunuz size selam vermek için yaklaştığında cüsselerinden beklenmeyecek şekilde havlamaya başlayabilirler. Eğer evinizde başka bir köpeğiniz, kediniz veya herhangi bir evcil hayvanınız varsa ve bir küçük yavruya daha ev sahipliği yapmak istiyorsanız; Pomeranian Boo tam size göre çünkü bu ırk neredeyse tüm canlılarla uyum içinde yaşayabilir ancak biraz kıskanç oldukları için ilginizi tüm küçük dostlarınız arasında doğru bir şekilde dağıttığınızdan emin olmalısınız. Tüm canlılarla uyum içinde yaşayabilmesi bütün yabancılara uyum sağlayacakları anlamına gelmez; herhangi bir yabancıdan veya olağan dışı bir durumdan tedirgin olduklarında küçük cüsselerine rağmen sizi uyaracak kadar ses çıkarabilirler.

Pomeranian Boo eğitimi de kolay bir ırktır, öğrenmeyi sever, akıllıdır. Oldukça enerjiktir günde birkaç kez yürüyüşe çıkartılmaları, egzersiz yaptırılmaları gerekir dolayısıyla uzun mesafeli yürüyüşlerinizde size keyifle eşlik ederler. Tasma tercihiniz göğüsten bağlamalı ve otomatik şerit tasmalardan olmalıdır çünkü bu köpekler kendilerini olduklarından çok daha büyük bir cüsseye sahip olarak düşündükleri için yaralanmaları muhtemel olan kavgalara girmeye çalışabilirler fakat şunu belirtmek oldukça önemlidir ki köpeğinizin huyunu ve davranış stilini belirleyen en önemli etken sizin onu nasıl yetiştirdiğinizdir yani eğer pomeranian boo cinsi köpeğinizi yavruyken diğer köpeklerle, sokakla, arkadaşlarınızla tanıştırırsanız o da sosyal bir köpek olacaktır ve diğer canlılarla çok daha kolay anlaşacaktır ancak eğer onu evden çıkartmaz, sosyalleşmesine izin vermez, yürüyüşlerine gereken özeni göstermez ona gereken ilgiyi vermezseniz doğal olarak daha agresif olarak nitelendirilen bir pomeraniana sahip olacaksınız; bu durumda bu sevimli ırkın bir suçu yoktur; durumun tek sorumlusu bu sevimli mi sevimli küçük dostumuzun sahibidir.

Eğer küçük bir çocuğunuz varsa onu Pomeranian ırkı köpeğinizle yalnız bırakma konusunda endişelenmeniz gerekebilir ancak şaşırtıcı bir şekilde endişeleneceğiniz hareketlerin sahibi pomeranian boo değil küçük çocuğunuz olacaktır. Çocuğunuzun bu küçük köpeğin üstüne basmayacak, oturmayacak ya da onu düşürmeyecek dikkat seviyesine geldiğine emin olmanızı öneririz.

Bununla birlikte Pomeranian küçük cüssesi sebebiyle oldukça kolay sakatlanabilecek bir canlı olduğu için evinizde küçük dostunuzun istemeden dahi sakatlanmasına sebep olabilecek eşyaları kaldırmalı ve ona uygun bir düzen getirmelisiniz.

Apartmanda veya sitede yaşıyorsanız ve eğer bir pomeranian boo sahibi olursam köpeğim havlamalarıyla komşularımı rahatsız eder mi diye merak ediyorsanız; bu sorunun cevabı tamamen size ona verdiğiniz eğitime ve aranızdaki bağa bağlıdır. Bu köpek sahibiyleyken çok havlamaz ancak yeterli düzeyde sosyalleştirilmemesi durumunda sürekli gelen arkadaşlarınıza, komşularınıza havlayabilir bu konuda gereken özeni göstermelisiniz.

Bu arada Pomeranian Boo’lar deyim yerindeyse biraz ilgi meraklısıdır, yeterli ilgiyi göstermezseniz gereken ilgiyi görene kadar size küsüp kızabilirler. Sahiplerinin onlarla oyun oynamasını, etraflarında olmasını severler yani eğer işiniz veya okulunuz gereği günün büyük bir çoğunluğunu evde yalnız geçirecek bir köpek arıyorsanız pomeranian boo size tam olarak uygun olmayabilir.

Söz konusu olan ve ilgi meraklısı olarak nitelendirilebilecek tatlı küçük pomeranian, sahibi ile arasında doğru frekansı yaşadığı dostlarına karşı çok sadıktır ve ona sıkı sıkıya bağlanır, bazen sahibi dışındaki diğer arkadaşlarına da daha doğrusu güzel vakit geçirdiği ve onu üzmeyen hayal kırıklığına uğratmayan herkese bağlanabilir ve bu kişi veya canlıların yokluğu onları çok üzebilir.

“Boo the Pomeranian”  adlı dünyalar tatlısı meşhur pomeraniandan bahsetmiştik bu köpek 2019 yılında öldüğünde bunun sebebi başka bir Pomeranian olan “Buddy” adındaki çok sevgili dostunun 2017 yılında vefat etmesi ve küçük bedeninin, genetik bu olay sonrasında yaşadığı üzüntünün sebep olduğu kalp rahatsızlıklarıyla daha fazla mücadele edememesidir.

Pomeranian Boo cinsi köpekler kendilerine has genetikleri dolayısıyla bazı hastalıklara doğuştan yatkındır, bunlar;

 • Hareket esnasında ağrı oluşumuna, kısıtlılığa ve topallamaya sebep olabilen legg calve perthe
 • Hipofiz cücelik
 • Kalp hastalıkları
 • Beslenmesine gereken özen gösterilmediği halde obezite ve belli kilo sorunları
 • Diş yapısı da pati yapısı gibi hassan olan bu ırkın diş bakımına gereken özen gösterilmemesi ve sert gıdalardan korunmalıdır aksi halde erken yaşta diş kaybı yaşanabilir
 • Gözde bulanık görme, kızarıklık ve çeşitli göz yaşı yolu sorunları
 • Yaygın olmamakla birlikte bir kan şekeri hastalığı olan hipoglisemi

Ek olarak boo köpekler sık ve çok tüylü bir ırk olduğu için tüy bakımı özenle yapılmalıdır. Haftada birkaç kez özel ürünlerle taranmaları gerekir, küçük ebatları dolayısıyla bu işlem çok vakit almayacaktır. Tırnakları hızla uzayan pomeranian boo’lar uzayan tırnaklarıyla hassas patilerine zarar verebilirler bu sebeple tırnaklarını düzenli olarak kontrol etmeli, kesmeliyiz.

Pomeranian beyaz, pomeranian siyah, pomeranian kızıl, pomeranian beyaz yavru tilki surat, pomeranian ayıcık yüz, poperanian oyuncak surat pek çok farklı fiziksel özellik kriterlerine göre bulabileceğiniz bu küçük dostlarımızın genetik olarak yatkın oldukları hastalıklar ve mizaçları fiziksel görüntüleri ne olursa olsun aynıdır bununla birlikte karakterlerini belirleyecek olan en önemli etmen eğitim süreçleri ve sahipleriyle aralarındaki bağdır.

Pomeranian Boo Fiyat

Pomeranian’ın cinsi, rengi, yaşı, eğitim durumu gibi özelliklerinin her biri fiyatı etkileyen başlıca etmenlerdir. Pomeranian boo fiyatları yıldan yıla epey değişkenlik göstermiştir. 2019-2020 yıllarında 4,000 Türk Lirası’ndan başlayıp 30.000 Türk Lirası’na kadar ulaşabilen fiyatlara sahip olan bu tatlı ırk için belirlenebilecek ortalama fiyat 13.000-15.000 TL civarındaydı. Pomeranian boo 2021 fiyat ortalaması 20.000 TL ile 25.000 TL arasında değişiyordu ancak şu anda gerçek bir pomeranian boo yavrusu edinmek istiyorsanız en iyimser halimizle ulaştığımız ortalama rakam 20.000 TL olmakla birlikte yaygın ve daha gerçekçi olan ücret 30.000 TL civarındadır. 2022 yılında Pomeranian fiyatları 9000 Türk Lirası’ndan başlamaktadır ve bu fiyat 63.000 Türk Lirası’na kadar ulaşabilir. Fiyatı belirleyen etkenlerden en önemlisi yavru ve safkan olmayan pomeranianların safkan pomeranian gibi satılmasıdır aslında safkan olmayan bu pomeranian yavrularının fiyatı 9000 TL’ye daha yakındır. Ancak türün safkanlığı, nadirliği arttıkça fiyatı da artış gösterir. İnternetten pomeranian boo satın alacaksanız; satıcının ticari faaliyet belgelerini detaylı bir şekilde incelemeli, referanslarını araştırmalısınız, uzun yıllardır sitede olan satıcılar daha güvenilir olacağından uzun yıllardır sitede olan satıcıları tercih etmeniz daha güvenli olabilir bunun birlikte satıcı hakkında yapılmış olan yorumları okumanız şiddetle tavsiye edilir.

Eğer pomeranian boo 6 haftalık olmadan sahiplenilecekse kırma mı yoksa orijinal ırk mı olduğu anlaşılması zordur fakat bu konuda fiyatlar size ipucu verebilir; 9000 TL civarında olan fiyatlar daha önce de bahsettiğimiz gibi yavruyken pomeranian boo yavrusu gibi gözükür ancak büyüdüklerinde Spitz ırkına benzeme ihtimalleri oldukça yüksektir.  17.000 TL’den, 25.000 TL’ye kadar fiyat aralığına sahip olan Pomeranian boo yavrularının genelde anne ve babaları bellidir ve yüksek bir ihtimalle Tea Cup Pomeranian’dırlar; ancak düşük bir ihtimal de olsa kırma pomeranian çıkma ihtimalleri vardır. Pomeranian boo’yu ücretli veya ücretsiz sahiplenirken mikroçip ile kimlendirilmiş olması güven arttırıcı bir etkendir bu yavrunun uygun şartlar altında dünyaya geldiğinin ve sizin yuvanıza gelene kadar tekrar uygun şartlar altında yaşamını sürdürdüğünün bir işaretidir.

Pomeranian ırkı köpeği hangi mevsimde sahiplenmek istediğiniz de fiyatları etkiler; bu bir üçüncül değişken problemidir. Yaz aylarında bu küçük mü küçük, tatlı köpek yavrularına karşı talep artar bu talep artışı doğal olarak fiyatlara da yansır doğal olarak yaz aylarında, kış aylarına kıyasla daha yüksek fiyatlara pomeranian sahibi olabilirsiniz.

Pomeranian boo beyaz fiyatları karma renklere göre daha pahalı olabilir çünkü elde orjinalini elde etmesi daha zorludur fiyatları kış ayında oluşumuz ve 2022 yılının başında olmamız sebebiyle şu anda yılın ilerleyen zamanlarında olacağından daha uygundur. Pomeranian boo beyaz yavru fiyatlarını 20.000 TL altında olduğunu gördüğünüzde anne ve babanın fotoğrafını ve gerekli belgeleri görme konusunda ısrarcı olmanızı öneririz çünkü pomeranian boo beyaz yavrunuz büyüdüğünde beklemediğiniz fiziksel özelliklerle karşılaşabilirsiniz.

Şunu tekrar belirtmekte fayda var ki; Pomeranian boo sahibinden fiyatları, Pomeranian boo pet shop fiyatlarından daha uygun olacaktır.

Satılık Pomeranian Boo

Pomeranian Boo fiyatlarını etkileyen pek çok faktör vardır ve bunlardan biri olan bu faktörlerden başlıcası her köpekte olduğu gibi köpeğin yaşıdır. 8 haftaya kadar alacağınız Pomeranian Boo’lar daha uygun bir fiyata sahip olabilir bunu etkileyen önemli bir faktör 8 haftadan sonra köpeğe yapılan aşı masraflarının gündeme gelmesi ve harcamaların artmasıdır ayrıca bu süreçte köpeğin tuvalet eğitimi veya eğer verildiyse diğer eğitimlerine başlanmış olabilir ve bunun satıcıya manevi ve maddi bedelleri olmuş olabilir.

Pomeranıan Boo fiyatlarını belirleyen diğer bir faktör de hangi ülkeden satın alacak olduğunuzdur, fiyatlar ülke ülke değişmektedir örneğin yaygınlık sebebiyle Amerika’da bu köpeğin fiyatı 500 dolar civarındadır, günümüzde belirlenen kur karşılığı ile bu biyat 7000 Türk Lirası civarındadır. Hangi ülkeden almanız dışında aynı şehirde bile pomeranian boo’yu ücretli olarak sahiplenebileceğiniz yerler arasında geniş bir yelpazeye yayılmış fiyat farkları olabilir; bölgeye özgü evcil hayvan satışı pet shoplar yerine internet üzerinden edineceğiniz Pomeranian Boo’lar fiyat olarak daha uygun olacaktır.

Pomeranian Boo türü köpekler birden fazla renkte olabilir; beyaz, siyah, koyu kırmızı veya lila olabilirler ya da beyaz ve açık kahverenginin karışımı renkte tüylere sahip olabilirler. Koyu kırmızı olanlar, kiremit rengine sahip olarak da nitelendirilirler kırmızıdan turuncuya çalan bir renkleri vardır; bu renk Pomeranianlar arasında nadirdir. Lila rengi olanlar Lavender yani Lavanta olarak da geçerler; tıpkı koyu kırmızı (kiremit) gibi oldukça nadir bir renktir, epey açık bir lilayı andıran parlak tüyleri vardır.  Pomeranian’ların beyaz renkte olanları inanılmaz derecede nadirdir elbette bunun sebebi gerçekten beyaz tüyleri olan Pomeranian sahibi olmanın, sahipleneceğiniz Pomeranian Boo’nun beş kuşak önceki atalarının dahi beyaz Pomeranianlar olmasına bağlı olmasıdır.

Beyaz renkteki Pomeranian köpeklerde orjinalliği belirleyen burnun rengindir. İki tip beyaz pomeranian yavrusu görebilirsiniz burnu siyah olanlar ve burnu pembe olanlar. Pembe renkli burun daha tatlı bir görüntü canlandırsa da orijinal beyaz pomeranianların burunları siyah renkte olur. Siyah renkteki Pomeranian köpekler, beyaz renge göre daha yaygındır ancak siyah dışında hiçbir rengin etkisi altında olmayan Pomeranianlar oldukça nadirdir. Particolor adı verilen çok renkli Pomeranianlar ise kahvrengi ve beyaz rengin karışımından oluşurlar; bu renk günümüzde epey meşhurdur ve en çok tercih edilen türdür bu meşhurluğu sebebiyle de fiyatları yüksektir fakat sadece beyaz, koyu kırmızı, kiremit veya lila renginde olan başka bir deyişle tek renk olan bir Pomeranian oldukça nadir bir cins olduğu için bu nadirlikleri sebebiyle kahve- beyaz Pomeranianlardan daha pahalıdırlar.

Pomeranian sahiplendirme hakkında dikkat çekilmesi gereken bazı noktalar vardır; Pomeranianınızı yavruyken sahipleniyorsanız dikkatli olmalısınız çünkü safkan yavrulara gebe olan bir Pomeranian 2 veya en fazla 3 yavru dünyaya getirebilir; ancak bazı ticari amaç güden kişiler yavru sayısını arttırarak daha çok yavruyu ücretli sahiplendirmek istedikleri için Pomeranian’ı başka bir Pomeranian ile çiftleştirmek yerine Spitz ırkından bir köpekle çiftleştirirek yavru sayısını 8’e kadar çıkartmayı başarırlar ne var ki bu yavrular safkan olmaz kırma olurlar. Yavruyken pomeranian boo gibi gözüken bu kırma köpek safkan olmaması durumunda büyüdükçe fiziksel değişimler gösterecek pomeranian’a olan benzerliğini yitirip türün uzaktan akrabası Spitz’e benzeyecektir. Elbette gerçek hayvan severler için köpeğin safkan veya kırma olmasının hiçbir önemi yoktur o tıpkı bir çocuk gibi ne olursa olsun ve nasıl görünürse görünsün, hangi ırktan olursa olsun safkanlığı veya kırmalığı fark etmeksizin sevilecektir ancak burada hoş olmayan karşı taraf yani köpeği ücretli olan sahiplendiren kişi veya kişiler tarafından yapılan dolandırıcılıktır, sahtekarlıktır. Kırma ve safkan bir pomeranian fiyatı arasında büyük değişimler olacağı için bu ayrımı yapabilmenizin önemli olduğunu düşündük bu sebeple kırma ve safkan bir pomeranianı ayırt etmenize yarayacak bazı ipuçlarını aşağıda listeledik.

 • Tüylerin sıklığı: Pomeranian boo safkan olması durumunda tüylerinin inanılmaz sıklığı dolayısıyla tüylerinin ardındaki deriyi görmeniz imkansızdır eğer bu deriyi görüyorsanız safka yerine kırma bir pomeranian boo ediniyorsunuz.
 • Burun yapısı: Bütün pomeranian boo’ların burnu kısadır, bu tilki surat pomeranian diye burnun uzunluğundan şüphelenmenize rağmen size kırma bir pomeranian vermeye çalışıyor olabilirler ancak tilki surat veya oyuncak ayı suratında olmaları fark etmez her birinin burnu kısadır; tilki suratın burnu “diğer pomeranian türleriyle karşılaştırdığında” uzunluk olarak daha belirgindir.
 • Kulak yapısı: Safkan pomeranian boo’lar hakkında bu küçük dostlarımızın kulakları da bize oldukça önemli bir bilgi verir diğer ırkların aksine pomeranian boo’ların kulakları tüylerinin içinde neredeyse gömülüp gizlenmiştir sadece uçlarından bir kısmı gözükür. Tilki surat pomeranianlarda tıpkı burun yapısı gibi kulak yapısı da daha sivrimsi ve belirgindir.

Eğer Pomeranian Boo’yu küçük çocuğunuzun isteği üzerine sahiplenmek istiyorsanız; Pomeranian genellikle küçük çocukların hayran olduğu ve ailelerinden ısrarla istedikleri bir tür olabilir ve çocuklarını kırmak istemeyen aileler yüksek fiyatlarla da olsa bir pomeranian yavrusu alabilir ancak eğer çocuğunuza bir evcil hayvan bakmanın sorumlulukları konusunda yeterince güvenmiyorsanız bu özel bakım ve ilgi isteyen köpek türünü tercih etmemeniz önerilir.

Not: İnternette Pomeranian Boo 400 TL, Pomeranian Boo 400 TL Ankara, Pomeranian Boo 400 TL İzmir, Pomeranian Boo 400 TL İstanbul, Pomeranian Boo 400 TL Adana gibi büyükşehir adlarını içeren oldukça fiyatlı başlıklar görebilirsiniz iyi ihtimalle bunlar sadece transfer ücretini içeren başlıklardır ancak genellikle müşteri çekmek adını yazılmış aldatmaca ücretlerdir; hayal kırıklığı yaşamamak veya olumsuz durumlardan kaçınmak adına bu uyarıyı dikkate almanız da epey fayda var. Bununla birlikte çok bakım ve özel ilgi isteyen bu tatlı özel ırkın masraflarının sahiplenme süreciyle bitmeyeceğini de aklınızda bulundurmalısınız.

Pomeranian Boo Ücretsiz Sahiplendirme

Pomeranian yavrularını ücretsiz sahiplenmek isteyenler için ne yazık ki çok fırsat yok çünkü tüm safkan ve cins köpekler gibi Pomeranianlar da genellikle ücretli olarak sahiplendiriliyor. Ancak ticari hiçbir amaç gütmeyen kişiler Pomeranian Boo yavrularının karşılığında bir ücret almasalar da gerçekten iyi, onlara gereken özeni gösterecek, ücreti kendileri yerine bu yavruların yaşam kalitesini arttırmak adına harcayacak yeni sahiplerinde olmasını daha çok önemsiyorlar. Ücretsiz bir şekilde Pomeranian Boo sahiplenmek istiyorsanız internetteki çeşitli evcil hayvan sahiplendirme siteleri sizler için yanıltıcı olabilir burada genellikle Pomeranian sahiplendirmek değil de sahiplenmek isteyen kişilerin ilanlarıyla karşılaşabilirsiniz veya “ücretsiz sahiplendirme” başlığındaki yazılı ilan sahibi kişiyle iletişime geçtiğinizde bunun sahiplendirmenin aslında bir ücret karşılığında yaşanacağını öğrenebilirsiniz. Ücretsiz Pomeranian sahiplenmek istiyorsanız evcil hayvanlara yeni yuvalar bulmak üzere kurulmuş uygulamaları takip etmek sizin daha doğru sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Evcil hayvanlara yeni yuvalar bulmak üzere kurulmuş bu uygulamaları takip etmek dışında; çevrenizde küçük çaplı bir araştırma yapabilirsiniz, evcil hayvan sayısı arttıkça sorumluluk ve masraf da doğal olarak artacağı için Pomeranian Boo ırkından bir köpeğe sahip olan bir arkadaşınız varsa veya yakınlarınızın böyle bir tanıdığı varsa köpeğini çiftleştirmeyi düşünüp düşünmediğini sorabilir eğer düşünüyorsa yavrulardan birinin bakımını üstlenip, evinizi ona açabileceğinizi söyleyebilirsiniz böylece hem arkadaşınızın yükü hafifleyecek hem de çok kıymetli yavrusunu yabancı olmayan birine sahiplendirmiş olacaktır.

Pomeranian Boo ücretsiz sahiplendirme konusunda arama yaparken doğru arama Pomeranian Boo ücretsiz sahiplendirme İstanbul, Pomeranian Boo ücretsiz sahiplendirme Ankara, Pomeranian Boo ücretsiz sahiplendirme İzmir şeklinde talebinizi ve yaşadığınız şehri içerebilir ancak bu şekilde ne aradığınızı net bir şekilde belli eden aramalarla da yanıltıcı ve daha önce de belirttiğimiz gibi, ilanda öyle gözükmeyen fakat iletişime geçtiğinizde aslında sizden ücret talep eden kişilere ulaşabilirsiniz bu sebeple sizi daha doğru bir sonuca yönlendirecek olan arama şekli; evcil hayvanlara yuva arayışı için kurulmuş bir uygulama indirmeniz ve eğer şehir dışı yol masrafını sürece dahil etmek istemiyorsanız, uygulamaya ait filtre kısmından yaşadığınız şehri seçmeniz olacaktır.

Yavru Pomeranian Boo

Dünyalar tatlısı Pomeranian Boo’ların Fox Face Pomeranian (Tilki Surat), Teddy Bear Pomeranian (Ayıcık Surat), Tea Cup Pomeranian ve Babydoll Pomeranian (Oyuncak Bebek Yüzlü) olmak üzere dört farklı popüler çeşidi vardır.

Fox Face Pomeranian Boo yavrularının ciddi manada tilkiyi andıran bir yüzleri vardır genetik olarak Alman Spitz ırkına mensup köpeklerle benzerlik gösterirler; daha önce belirttiğimiz gibi diğer pomeranian cinslerinden daha uzun burna sahiptirler ve kürklerinin arasından gözüken kulak uçları biraz daha sivridir ancak tüy yapıları ve huy yapıları diğer pomeranianlarla birebir aynıdır. Tea Cup Pomeranian Boo diğer akrabalarından görece olarak biraz daha kısa olan ve daha küçük bir gövdeye sahip olan bir köpektir. ABD’de safkan köpeklerin soyağacının kaydını tutmakla ilgilenen bir Kulüp olan AKC 2,5 kg’nin altında olan pomeranianları Tea Cup Pomeranian türüne dahil etmiştir. Diğer bir tür olan Babydoll Pomeranian; Pompom veya Pom adlarıyla da bilinir, diğer türlerine kıyasla daha kısa ve daha yuvarlağımsı bir ağız yapısına sahip olmakla birlikte gözleri daha yukarda konumlanmış olan Babydoll Pomeranian’ın yüzü de diğer türleriyle kıyaslandığında deyim yerindeyse bir bebeği andırır. Son olarak Teddy Bear Pomeranian, dilimizdeki karşılığı ile Ayıcık Surat Pomeranian şüphesiz ki Pomeranian ırkının fiyat açısından değerlendirildiğinde en değerli türüdür. 2019 yılında aramızdan ayrılan meşhur “Boo the Pomeranian” da ayıcık suratlı bir Pomeranian’dı. Yüz şekli diğer akrabalarından epey farklı olan bu pomeranianın gür tüyleri arasında kalmış küçücük tatlı mı tatlı bir yüzü vardır; yanakları dolgundur ve gözlerinin konumu burnuna diğer türlerde olduğundan daha yakındır ve alın açıklığı daha azdır.

Amerika ve Asya ülkelerinde oldukça popüler olan söz konusu ırkı Türkiye’de pomeranian boo satın almak istiyorsanız sizlere tekrar internet üzerinden bulacağınız güvenilir kişilerden alışveriş yapmanızı öneririz çünkü petshoplarda hem sınırlılık olacaktır hem de fiyat daha yüksek olacaktır.

Pomeranian Boo 1500 TL yavru, Pomeranian Boo 1500 TL gibi Pomeranian Boo ucuz fiyatlarla bulabileceğiniz ilanlar (günümüz fiyatlarına kıyasla bu fiyatlar oldukça ucuzudur) ne yazık ki eskide kaldı ancak büyükşehirlerde sadece birden fazla yavrunun bakımı zor olduğu için pomeranian boo yavrularını sahiplendiren kişiler sayesinde ücretsiz veya uygun fiyatlara pomeranian boo sahibi olmanız mümkün.